STOH

Přihlášení  nová registrace
English Deutsch Suomalainen Italiano Espanol

Bude Ota sesazen, nebo bude korunován už popáté?

Vydáno 24. 04. 2012, 919x přečteno, autor: Zdeněk Rybola
Už se zase přiblížil konec semestru, odehrál se pátý turnaj a před námi už je pouze jeden jediný. I Turnajová liga se tak blíží do svého závěru. Máte představu, jak to v lize tento semestr vlastně vypadá? Podaří se někomu sesadit z trůnu současného krále turnajů ve STOHu Otu Kukrala, nebo již potřetí v řadě a popáté celkově zvítězí právě Ota?

Z počátku semestru obhájce titulu Ota Kukral nezačal vůbec nejlépe. Hned ve dvou turnajích se umístil těsně pod hranicí dvoubodového zisku do ligy, a na čelo ligy se tak dostal někdejší vítěz Vítek, Zuzka K. a téměř nováček turnajů Zuzka D., které obě dokázali vyhrát jeden z turnajů. Hezky v závěsu se držely i Hanka s Ratkou, ačkoli nebyly tak výrazné jako dříve zmiňovaní.

V dalších turnajích držela Hanka s Ratkou svůj standard se ziskem jednoho až dvou bodů a do pořadí začal promlouvat také Bobo a Petr H. Víťa si také udržel svůj standard ziskem celkem 6 bodů, pak však vynechal poslední turnaj a propadl se do hloubi pole. Zuzce D. pomalu začal v turnajích docházet dech, a její bodové zisky postupně klesly až na jeden bod. Naopak dařit se postupně začalo Otovi, který dokázal poslední turnaj v Carcassonne dokonce vyhrát a dostat se tak až na samotné čelo Turnajové ligy.

Jak to tedy aktuálně na vrcholu vypadá?

# Jméno FT KS TI TR CA A2 Celkem bodů Pom1 Pom2
1 Ota Kukral 1 1 1 2 3 8 5 42,48%
2 Zuzka Dočekalová 3 2 1 1 7 4 36,43%
3 Hana Řádová $1,25 2 1 1 1 6,25 4 52,14%
4 Bobo 2 $1,25 1 2 6,25 3 37,05%
5 Petr Hnyk $1,25 2 2 1 6,25 3 45,62%
6 Radka Pernicová 0 2 1 1 2 6 5 49,67%
7 Vít Vodička 2 2 1 1 6 4 53,85%

Jak je patrné z tabulky, na čele je Ota se ziskem 8 bodů. V závěsu je Zuzka D., která dosud nasbírala 7 bodů. Za nimi jsou umístění Hanka, Petr H. a Bobo s 6 a čtvrt body. Právě tento čtvrt-bod je povyšuje nad další bojovníky Ratku a Víťu. A jak to vlastně může dopadnout?

Organizátorem posledního turnaje semestru je Ota. Tím si jako organizátor připíše do Turnajové ligy průměr ze svých bodových zisků z ostatních turnajů. Tím se vyhoupne ještě výše. Předstihnout ho bodově už tak může pouze Zuzka D., která by potřebovala v posledním turnaji zvítězit.

Pokud se tohoto úspěchu Zuzce nepodaří dosáhnout, porazit Otu může ještě Hanka. Vítězstvím v posledním turnaji by totiž zároveň stouplo její průměrné hodnocení za turnaje, neboť i ona byla organizátorem jednoho z turnajů. Vítězstvím by tak získala stejné množství bodů jako Ota. I počet absolvovaných turnajů budou mít oba stejný, a tak by o vítězi mezi nimi rozhodlo průměrné umístění na jednotlivých turnajích. Velký vliv tedy bude mít i celkový počet účastníků turnaje, které by dokázala Hanka v posledním turnaji porazit.

Ačkoli mají Petr H. a bobo stejný počet bodů jako Hanka, na vítězství už pomýšlet nemohou. Díky absenci na jednom z turnajů ztrácí oproti vedoucímu Otovi jeden absolvovaný turnaj, a tak i při vítězství v posledním turnaji nemohou Otu předstihnout.

I vy, kteří už nyní vítě, že na vítězství v lize to nebude, nevěšte hlavu. Ve hře jsou ještě další dvě místa, na která mají šanci mnozí další soutěžící. A navíc, při závěrečném vyhlášení výsledků se neudělují ceny jen těm nejlepším! Naopak, ceny dostávají také pravidelní účastníci našich turnajů. Každý z vítězů totiž vylosuje jednoho šťastlivce, který si od nás také odnese věcnou cenu, a šťastlivec vylosovaný absolutním vítězem získá dokonce poukázku na hru dle svého výběru!. Kritériem pro toto losování je počet účastí jednotlivých soutěžících v turnajích. Každá účast znamená jeden lísteček se jménem do losovacího osudí a tudíž větší šanci na výhru.

Přijďte tedy na poslední turnaj, buďte svědky rozhodující bitvy a vodotryskům emocí. Zároveň tím zvýšíte svou šanci na výhru i vy!

Na poslední turnaj a vyvrcholení dramatu se s vámi těší organizátor Turnajové ligy Zdeněk!

MOTTO:
Kdo si hraje, nezlobí!

Děkujeme

Logo Studentské unie
Logo ČVUT
Logo FSP
Logo Mensa
Logo Paluba
Logo klubu Silicon hill
Logo klubu IAESTE
Logo klubu Čajovna
Logo Svět deskových her
Logo MINDOK
Logo Albi
Logo REX
Logo Trapcatch
Logo Hrajeme
© STOH - klub STOlních Her
2004-2020, Zájmový klub Studentské unie ČVUT
Všechna práva vyhrazena

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.