STOH

Přihlášení  nová registrace
English Deutsch Suomalainen Italiano Espanol

Nejlepší stavitel Carcassonne

Vydáno 28. 11. 2014, 983x přečteno, autor: Zuzka Kratinohová
Ve středu 26.11.2014 se v klubovně STOHu sešli stavitelé ze všech koutů světa, aby poměřili své síly. Od 19.30 se všichni snažili dokázat, že právě oni jsou ti nejlepší z nejlepších a dokáží vybudovat ideální komplex městeček, cest a luk. A souboj ve hře Carcassonne započal.

Všech 18 hráčů bylo rozděleno na 5 stolů. První kolo proběhlo velmi poklidně, hráči se seznamovali a oťukávali své soupeře stavitele. Díky pravidlu s možností započítat jedno město sedlákovi vícekrát, si hráči volili zajímavé strategie hry. V tomto kole zazářil stavitel Jirka Hovorka, který dokázal získat 121 bodů.

V druhém kole vedoucí turnaje Zuzka přidala pravidlo o výběru kartiček ze 3 možných. Stavitelé tak získali další možnost, jak taktizovat. Výrazně vyšší počet bodů než kdokoliv jiný, získal v tomto kole stavitel Zdeněk Bouška, který toto vítězství po předchozí prohře velmi přivítal.

Ve třetím kole, přidala vedoucí turnaje zákeřné pravidlo tří odkrytých kartiček na stole. Hráči taktizovali jak jen to šlo, což se projevilo také na velmi podobných bodových výsledcích. Díky těmto taktickým elementům se jednotlivá kole mírně protáhla a tím se třetí kolo stalo kolem posledním a rozhodujícím.

A jak to nakonec dopadlo?


1. místo - Martin Mojžíš - Díky čemuž si od nás odnesl krásnou stolní hru.
2. místo - Jirka Hovorka - Vyhrál dárkové předměty ČVUT
3. místo - Tomáš Augustin Kukal - Vyhrál dárkové předměty ČVUT.

Celosemestrální herní liga

I tento turnaj se započítává do Ligy, takže všichni účastníci turnaje (kromě posledního, který má 0 bodů) si odnášejí konkrétní počet bodů.

Všem, kteří ve středu dorazili velice děkujeme za účast a přejeme štěstí v dalším turnaji tohoto semestru, ve hře Bluff.

Vedoucí turnaje Zuzka Kratinohová.
MOTTO:
Kdo si hraje, nezlobí!

Děkujeme

Logo Studentské unie
Logo ČVUT
Logo FSP
Logo Mensa
Logo Paluba
Logo klubu Silicon hill
Logo klubu IAESTE
Logo klubu Čajovna
Logo Svět deskových her
Logo MINDOK
Logo Albi
Logo REX
Logo Trapcatch
Logo Hrajeme
© STOH - klub STOlních Her
2004-2019, Zájmový klub Studentské unie ČVUT
Všechna práva vyhrazena

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.