STOH

Přihlášení  nová registrace
English Deutsch Suomalainen Italiano Espanol

Turnajová liga 2019 Téma:vesmír

Vydáno 22. 08. 2019, 425x přečteno, autor: Martin Pejchar
Letošní 24. půlroční turnajová liga bude s tématem vesmíru. Můžete se těšit na vesmírně tématické hry Malé Velké Galaxie, Star Realms, Galaxy Trucker, Dobyvatelé Vesmíru, Mars: Teraformace a Master Of Orion v tomto pořadí. Dále ještě před začátkem turnajové ligy 3.10 proběhne tématické volné hraní, ve kterém budou k dispozici všechny hry, které budou součástí turnajové ligy, lidé co vám budou schopni vysvětlit pravidla a také všechny ostatní vesmírné hry které se do turnajové ligy nedostaly. Více informací ohledně jednotlivých turnajů naleznete v tomto článku. Budeme se na vás na letošní lize těšit.

Zvětšit plakát

Malé Velké Galaxie 9.10.

Ve strategické hře Malé Velké Galaxie se ujmete vlády nad galaktickým impériem, se kterým budete dobývat nové planety a šířit věhlas své říše. Hra, ač se zdá býti malá, nabízí unikátní herní mechanismy a nebývalé strategické možnosti, které se budete snažit využít na maximum. Ale pozor, i ostatní hráči se mohou přiživit na vašem tahu, a zdrojů není nikdy dost. Vyhraje nakonec kulturní říše, nebo snad říše s největší flotilou?

Star Realms 16.10

V kartové hře Star Realms se na moment stanete buď korporátním vládcem lidského impéria, rebelským vůdcem, vysokým kancléřem Technokratů, nebo můžete dokonce vládnout mysterilózním blobům. Nebojte se však skombinovat jejich síly, budete to na poražení svého soupeře potřebovat. Tuto hru navrhli profesionální hráči hry Magic: The Gathering a mísí se v ní zábavné prvky desckbuildingových her s přímým bojem typickým pro sběratelské karetní hry. Hra je neskutečně lehká pravidly, no kombiací a stratégií je nespočet. Tak co, budete se snažit o dokonalost svého impéria s vysokou autoritou, nebo svého oponenta zničíte dřív než hra pořádně začne?
Galaxy Trucker 30.10.

V Galaxy Trucker turnaji vás čekají 2 kola.
V každém kole Vás čekají 3 mise.
Pro každou misi máte k dispozici jiné schema vesmírné lodě.
Od malé nákladní rakety, přes pořádný trucker, až ke Star Trek: Enterprise.
Každá mise se skládá ze stavební (1.) a letové (2.) části.
Fáze 1: Vystavíte si vlastní loď dle daného rámce. Fáze 2: Budete prolétat vesmírem, kde Vás budou čekat jednotlivé výzvy.
Od volného vermíru, přes pašeráky či planety k nabrání nákladu, až po vesmírné roje a pásy asteroidů.
Vaším hlavním úkolem je doletět do cíle, vydělávat kredity a nenechat si znehybnit Vaši loď někde po cestě.
Což se může stát buď ztrátou trysek či posádky ve Vaší hlavní kabině.
To že bude mít Vaše loď nějaký šrám a kousek či kus jí bude chybět, vůbec nevadí ;-)

Dobyvatelé vesmíru 13.11.

Hra Dobyvatelé vesmíru, v originále Race for the galaxy, je čistě karetní hra, ve které se pokoušíte vybudovat co největší vesmírné impérium za co nejnižší čas. Snažíte se o to buďto pomocí vojenské síly či pomocí ekonomického osidlování planet, za které platíte kartami z ruky. Celá hra je krom žetonů vítězných bodů pouze karetní. Jedná se o v ČR již nedostupnou hru, ale v zahraničí stále úspěšnou hru, která se v žebříčku nejlepších her BoardGameGeek umístila na 49. místě.

Mars: Teraformace 30.11.

Dobývání Rudé planety začíná! Meziplanetární korporace soutěží v přetváření Marsu na obyvatelnou planetu. Vynakládají obrovské sumy peněz a používají nejnovější technologie, aby zvýšily teplotu, obsah kyslíku v atmosféře a vytvořily oceány vody. Jak proces zúrodňování pokračuje, stále více lidí se z přelidněné Země stěhuje na Mars. Ve hře Mars: Teraformace bude každý hrát za jednu meziplanetární společnost s určitým profilem. Budete hrát karty projektů, řídit svou produkci zdrojů, umísťovat na mapu své destičky měst a zeleně a závodit o čestné tituly a vítězství ve vypsaných soutěžích. Bude to vaše korporace, kdo povede lidstvo do nové éry dějin?

Master of Orion 11.12.

Master of Orion je hra podle počítačové hry stejného jména. Ve hře se ujmete jedné ze 7 ras a vybudovat z ní nejlepší říši. Narozdíl od jiných budovatelských her je zde přímá interakce s protihráči které můžete napadat a odebírat jim tak body, omezovat výstavbu a dokonce i způsobit předčasný konec hry. Cesta k vítězství tak snadná jediná strategie nemusí vždy dojít do cíle.

MOTTO:
Kdo si hraje, nezlobí!

Děkujeme

Logo Studentské unie
Logo ČVUT
Logo FSP
Logo Mensa
Logo Paluba
Logo klubu Silicon hill
Logo klubu IAESTE
Logo klubu Čajovna
Logo Svět deskových her
Logo MINDOK
Logo Albi
Logo REX
Logo Trapcatch
Logo Hrajeme
© STOH - klub STOlních Her
2004-2020, Zájmový klub Studentské unie ČVUT
Všechna práva vyhrazena

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.