jinekolog

doktor yorumları psikologlar kadın doğum doktorları çocuk doktorları

Výsledky Turnajové ligy

Vydáno 03. 01. 2011, 1626x přečteno, autor: Zdeněk Rybola
Skončil nám další rok a spolu s ním i další naše Turnajová liga, a tak se sluší shrnout celkové výsledky pro ty, kteří nebyli osobně přítomni na slavnostním vyhlašování.

Vyhlašování ligy bylo, jak už tomu tradičně v zimním semestru bývá, s Vánoční "besídkou". Konalo se ve čtvrtek 16.12. v naší útulné klubovně na bloku 6 strahovských kolejí. Po celý večer až do brzkých ranních hodin zde probíhalo volné hraní podpořené zásobami občerstvení v podobě nealkoholického pití, vína a slaných pochutin.

Kolem deváté večerní pak přišlo na řadu slavnostní vyhlášení nejlepších hráčů letošní Turnajové ligy. O jejich konečném pořadí rozhodl až poslední turnaj v Piškvorkách den před vyhlášením. A jak to tedy vlastně dopadlo?

Právě turnaj v piškvorkách nejvíce zamíchal kartami předních hráčů na průběžném žebříčku. Hance ani Ilče se nepodařilo nijak výrazně se prosadit a získali za umístění ve spodní polovině startovního pole pouze jeden bod, čímž značně snížili své šance na pěkné umístění v lize. Naopak Petru H. a Radce dobré umístění v turnaji přineslo po dvou bodech a vytáhlo je to mnohem blíže vysněnému vrcholu v ligovém žebříčku. Nicméně na takový výstup už bylo pozdě, když v boji stále ještě zůstávali Zdeněk a Ota.

V turnaji, kde nejdůležitější je složité strategické uvažování a plánování množství variant, se dle předpokladů nejlépe dařilo Otovi, který dokázal postupně porazit všechny soupeře. Až na jednoho. Tím byl Zdeněk, kterému se vydařil úvod turnaje a díky řadě vítězství se dokázal protlačit až do první pětice turnaje. V ten moment už bylo o osudu Turnajové ligy rozhodnuto. Ota už byl sice jasným vítězem turnaje, což mu přinášelo do ligy velmi cenné 3 body, Zdeněk měl však dostatečný bodový náskok a jistota dvoubodového zisku za 4-5. místo v turnaji mu zajistila celkové vítězství v turnajové lize o necelý bod před druhým Otou. A právě proto již poslední duel mezi právě jmenovanými v piškvorkách za stavu 1:1 již nemělo smysl dohrávat a prodlužovat samotný turnaj.

Na celkové třetí místo se pak dokázala vyšplhat stabilními výkony po celý semestr Ilča, která nedokázala v závěrečném turnaji odolat nájezdu svých soupeřů a udržet s nimi krok.

Na vrcholu Turnajové ligy za zimní semestr 2010/2011 se tak stali tito hráči:

• 1. místo - Zdeněk Rybola se ziskem 10,8 bodů - získal poukázku na hru v hodnotě 900,- Kč
  • 2. místo - Ota Kukral se ziskem 10 bodů - získal poukázku na hru v hodnotě 500,- Kč
  • 3. místo - Ilča Pašková se ziskem 8 bodů - získala poukázku na hru v hodnotě 300,- Kč

Jak už také bývá o vyhlášeních zvykem, vítězové vylosovali tři šťastlivce, kterými tentokrát byli Nefarit, Bobo a Hanka. Ti se mezi sebou podělili o dvě lahve vína a sladkou bonbonieru. Společně s vítězi pak byli také odměněni sladkou medajlí v podobě fidorek.

Jako organizátor Turnajové ligy Vám všem děkuji za Vaši účast v turnajích a věřím, že budete i nadále chodit, protože pravidelná účast dokáže u nás sklízet ovoce! Přeji Vám v novém začínajícím roce hodně zdraví, lásky, úspěchů a také štěstí, které je pro nás hráče v mnohých hrách tak důležité.