STOH

Přihlášení  nová registrace
English Deutsch Suomalainen Italiano Espanol

3. turnaj ZS - 7WONDERS

Vydáno 30. 10. 2016, 519x přečteno, autor: Ondra Rybola

A je tu čas na další turnaj do zimního semestru! Bude se hrát vítěz ankety na FB a to 7Wonders! Koná se ve čtvrtek 3.11.. Předpokládá se začátek v obvyklých 19.00 hodin, tak přijďte a postavte i vy svůj div, který změří svou velikost s ostatními.


Přihlašování zde
A jako vždy budou i body do naší Turnajové ligy.


A jak se tato hra hraje?

Každý si vybere nebo mu bude vybrán jeden div ze 7. Každý div má 3 části, které můžete postavit, za každou z těchto částí dostanete nějaké zvýhodnění (body, symboly, suroviny, válku..). Cílem hry je samozřejmě mít co největší počet bodů. Body získáte za div, za stavbu konkrétních budov, za válku a na konci hry i za zbylé zlaťáky (3:1).
A jak samotná hra probíhá?
Každému bude rozdáno po 7 kartách daného věku. Hrají se celkem 3 věky očíslované římskými číslicemi. Z těchto 7 karet si každý vybere 1 a tu v tomto tahu bude stavět, ale jen v případě, že na ní má požadované suroviny. Zbylých 6 karet pošle hráči po levici a od hráče po pravici dostane příštích 6 karet, ze kterých si opět vybere 1. V I. věku se vesměs pořizují suroviny, které jsou potom nezbytné ke stavění dalších budov. V dalších věcích už se závodí o každý bod. Věk končí výběrem ze 2 karet, poslední se zahazuje. Tímto končí věk a vyhodnotí se válka. Válka se pro daného hráče vždy vyhodnocuje jen se svými sousedy. Máme-li vedle sebe hráče A - B - C, a svou vojenskou silou poráží hráč B hráče A, získá v I. věku +1 bod (následně 3 a 5) a hráč A obdrží za prohru -1 bod. Hráč C ale porazil hráče B, tedy hráč C dostane +1 bod a hráč B -1 bod. Toto je válka pro hráče B. Následně si vyřeší své sousedy i ostatní hráči.
Hra končí zahozením poslední karty III. věku a vyhodnotí se poslední válka a následně se sečtou body za všechny karty. Přímo na kartách je uvedeno kolik a případně za co jsou body. Výjimkou jsou zelené karty, symboly. Zde se hodnotí karty stejných symbolů a to body = počet karet stejných symbolů ^ 2. Tedy 1 karta 1 body, 2 karty 4 body, 3 karty 9 bodů atd. Toto se počítá pro každý různý symbol. V případě že máte všechny 3 symboly, dostanete za ně 7 bodů + body za samotné symboly.
Ve hře se dá i obchodovat se svými sousedy. Obchod provádíte pouze tehdy, když surovinu sami nemáte, soused ji musí mít, kolik kusů jí má, tolik ji můžete maximálně koupit. Každá koupená surovina vás stojí 2 zlatky, pokud vám to neupravují karty obchodování (žluté).

Budeme se na vás těšit a doufáme, že si výlet do starověkého světa užijete :)

Rybola O.
MOTTO:
Kdo si hraje, nezlobí!

Kalendář

  Děkujeme

  Logo Studentské unie
  Logo ČVUT
  Logo FSP
  Logo Mensa
  Logo Paluba
  Logo klubu Silicon hill
  Logo klubu IAESTE
  Logo klubu Čajovna
  Logo Svět deskových her
  Logo MINDOK
  Logo Albi
  Logo REX
  Logo Trapcatch
  Logo Hrajeme
  © STOH - klub STOlních Her
  2004-2019, Zájmový klub Studentské unie ČVUT
  Všechna práva vyhrazena

  Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.