STOH

Přihlášení  nová registrace

Anketa

Který den v týdnu byste chtěli, aby STOH pořádal jednotlivá kola Herní ligy?

(Jsem robot)
2038 (2038 hl.)
V pondělí
290 (290 hl.)
Ve středu
280 (280 hl.)
Ve čtvrtek
266 (266 hl.)
V jiný den
257 (257 hl.)
Je mi to jedno
4727 (4727 hl.)

Celkem hlasovalo: 7858

English Deutsch Suomalainen Italiano Espanol

Turnaj v Piškvorkách

Vydáno 06. 12. 2010, 2747x přečteno, autor: Vladimír Bíňovec
Piskvorky Ač se to nezdá, piškvorky (gomoku) jsou velmi stará hra. První zmínky pocházejí z oblasti okolo delty řeky Hwang Ho v Číně a jsou datovány do období 2000 let př. Kr. Nezávisle na Číně byly údaje o této hře objeveny dokonce i v antickém Řecku a v předkolumbovské Americe. Vlastní vývoj hry se datuje do 7. století, kdy se v Japonsku objevila hra původem z Číny a to Go. Je velice pravděpodobné, že gomoku vzniklo z této hry. Tomu svědčí i hra s černými a bílými kameny a používání stejné herní desky. Řada hráčů se domnívá, že i název vychází z Go. Je to ale pouze shoda slov, protože japonsky „go“ znamená pět a „moku“ průsečík. Známé jsou i jiné názvy, často specifické pro danou zemi (kakugo, gomoku-narabe, itsutsu-ishi, gobang, morphion luffarschack, piškvorky, omok, wuziqi, connect5, nought&crosses, 5 in a row, rendzu, caro, kolko i krzyzyk... ). Piškvorková pravidla jsou tak jednoduchá, že je pravděpodobné, že tato hra vznikla několikrát na různých místech nezávisle na sobě. Je dokonce možné, že někde ve vesmíru hrají mimozemšťané piškvorky, protože snad každý je kdysi ve škole hrál. Není mnoho dalších her, o kterých by se tohle dalo říci. (zdroj: ČFPR)

Ve středu 15. prosince 2010 se bude v klubovně STOHu na bloku 6 na Strahově konat turnaj v piškvorkách (gomoku). Prezentace na turnaj je do 19:20 hodin, vlastní turnaj pak začíná v 19:30 hodin.

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA TURNAJ
Jako všechny turnaje je i tento určen pro veřejnost. Přihlašovat se můžete již nyní prostřednictvím našeho webového rozhraní. Přečtěte si, jak se zaregistrovat. Uživatelským jménem a heslem, které získáte při registraci se přihlásíte do systému a tam se již snadno kliknutím zapíšete na turnaj. Z turnaje je možné se kdykoliv až do data uzávěrky odhlásit. Systém zaznamenává pořadí přihlášených zájemců, při překročení kapacity klubovny budou mít přednost ti, kteří se zapsali dříve. Hříšníci, kteří se neodhlásí a na turnaj nedostaví, budou znevýhodněni v pořadí při dalších turnajích.

ORGANIZACE
Počet přihlášených hráčů bude omezen kapacitou klubovny a počtem stolů. Nečekejte tedy s přihlášením na poslední chvíli. V případě velkého zájmu se pokusíme kapacitu rozšířit.
Zápisné na turnaj činí 20,- Kč pro veřejnost a 10,- Kč pro členy klubu.

Další pravidla, týkající se organizace turnajů, naleznete v pravidlech klubu, bod TURNAJE.

HERNÍ LIGA
Výsledky tohoto turnaje se započítávají do Turnajové ligy.

HERNÍ SYSTÉM
Herní systém a počet kol bude zvolen podle počtu účastníků. Hrát se bude na dřevěných GO deskách 13x13, případně na papírovém plánu 15x15 polí. Podrobná pravidla budou vysvětlena před začátkem turnaje.
MOTTO:
Kdo si hraje, nezlobí!

Děkujeme

Logo Studentské unie
Logo ČVUT
Logo FSP
Logo Mensa
Logo Paluba
Logo klubu Silicon hill
Logo klubu IAESTE
Logo klubu Čajovna
Logo Svět deskových her
Logo MINDOK
Logo Albi
Logo REX
Logo Trapcatch
Logo Hrajeme
© STOH - klub STOlních Her
2004-2019, Zájmový klub Studentské unie ČVUT
Všechna práva vyhrazena

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.