STOH

Přihlášení  nová registrace
English Deutsch Suomalainen Italiano Espanol

boğaz ağrısına ne iyi gelir

detaylı ultrason

labioplasti

gebelik testi

hamilelik belirtileri

erkek isimleri

kız isimleri

gebelik hesaplama

hafta hafta gebelik

vajina daraltma ameliyatı

genital estetik

menopoz belirtileri

yumurtlama hesaplama

polikistik over

kalp krizi belirtileri

uyuz belirtileri

jinekolog

doktor yorumları psikologlar kadın doğum doktorları çocuk doktorları

Retrohraní

Lovci pokladů S novými deskovkami se během posledních pár let roztrhl pytel, ve STOHu si můžete vybrat už z více než 350 her. A protože už to začínala být trochu nuda, rozhodli jsme se pro populární cimrmanovský krok stranou: vrátili jsme se o pár desítek let zpátky a připravili pro vás Retrohraní.

O co jde? Retrohraní se koná několikrát za semestr v rámci klasického Volného hraní (zhruba jednou za dva týdny - viz kalendář) a hrají se společenské hry z let dávno minulých, hry zapomenuté a znovu objevené, kostkové "chodičky" i "těžce strategické" hry. Retrohry S nápadem přinést do STOHu staré hry přišli Petr Hnyk s Hankou za Velké noci švestkových knedlíků. Krátce poté proběhlo první testovací Retrohraní (tenkrát ještě jako "Volné hraní s překvapením"), a protože bylo přijato s nadšením, rozhodli jsme se z něj udělat seriál na pokračování.

Co je účelem Retrohraní?

Zavzpomínat na úžasné staré hry, v nichž často vítězí jednoduchá strategie "hoď šestku" a které vás nenutí řešit dilema, jestli uživíte i pátého člena rodiny nebo jestli si můžete dovolit koupit fúzní elektrárnu (i když se samozřejmě i mezi retrohrami najdou výjimky - není jich moc, ale jsou :o) ).

Retrohry Co všechno patří mezi retrohry?

Hry vydané zhruba do roku 1995 (pokud ovšem nějaká hra třeba z roku 2000 vypadá dostatečně retro, bereme ji samozřejmě taky).

Jaké hry si budete moci zahrát?

Na každé retrohraní bude připravena sada několika her, jež se podle ohlasu budou postupně obměňovat, nebo hrát stále znovu a znovu :o) Co konkrétně se bude daný večer hrát, si necháme jako překvapení. Jen prozradím, že nebudou chybět takové hry jako např. Kamionem po Evropě, Kloboučku, hop! nebo Stavíme Stalinův pomník.

Práší se vám doma na nějakou tu hru, o které si myslíte, že už má to nejlepší za sebou? Přineste ji s sebou! Aktuálně hledáme především šťastné majitele her Cestujeme po hradech a zámcích a Babinského memoriál, kteří by byli ochotni tyto hry alespoň na jedno Retrohraní zapůjčit.

Lovci pokladů Bude zároveň s Retrohraním probíhat i klasické Volné hraní?

Ano, bude. Samozřejmě si můžete přijít zahrát nějakou "normální" hru, jen vás musíme upozornit, že retrohrám se prostě nedá odolat a jsou silně návykové, takže u nich nakonec stejně skončíte tak jako tak :o).

Závěrečná poznámka

Máte-li nějaká přání či nápady ohledně toho, co se bude na Retrohraní hrát, popř. můžete-li nějakou tu retrohru zapůjčit, máte prostor v komentářích pod článkem.

Za půjčení vlastních retroher a jejich dopravení do STOHu bych chtěla poděkovat především Petru Hnykovi a jeho obrovské rodinné sbírce, pak Hance, Víťovi a samozřejmě i sobě. Díky.

Za realizační tým Retrohraní,
Dita
MOTTO:
Kdo si hraje, nezlobí!

Děkujeme

Logo Studentské unie
Logo ČVUT
Logo FSP
Logo Mensa
Logo Paluba
Logo klubu Silicon hill
Logo klubu IAESTE
Logo klubu Čajovna
Logo Svět deskových her
Logo MINDOK
Logo Albi
Logo REX
Logo Trapcatch
Logo Hrajeme
© STOH - klub STOlních Her
2004-2022, Zájmový klub Studentské unie ČVUT
Všechna práva vyhrazena

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.