STOH

Přihlášení  nová registrace

Anketa

Který den v týdnu byste chtěli, aby STOH pořádal jednotlivá kola Herní ligy?

(Jsem robot)
2038 (2038 hl.)
V pondělí
290 (290 hl.)
Ve středu
280 (280 hl.)
Ve čtvrtek
266 (266 hl.)
V jiný den
257 (257 hl.)
Je mi to jedno
4727 (4727 hl.)

Celkem hlasovalo: 7858

English Deutsch Suomalainen Italiano Espanol

První dojmy ze hry Graenaland

Vydáno 21. 10. 2007, 1906x přečteno, autor: Láďa Štojdl
Graenaland Na seznamu STOHáckých her přibyla jedna další krásná STRATEGIE z dílny známého českého návrháře her Vládi Chvátila (Proroctví, Arena..), nese jméno GRAENALAND.

* pro 3-5 hráčů od 12 let
* 90 až 120 minut

Pár fotografií z volného hracího večera.
Přečtěte si naše první dojmy, diskutujte pod článkem ;)

V této hře máš úlohu jednoho z Jarlů, kteří vedou své klany do nového domova. Musíte osídlit pobřeží a shodnout se se svými sousedy, jak rozdělovat suroviny, které krajina poskytuje. Zúrodňovat a kultivovat zemi je snazší ve spolupráci se sousedy než při boji o moc. Stačí udržovat své postavení dostatečně silné pro případ nečekaných obtíží ...

Hra je koncipovaná poněkud jinak, než je zvykem u her se surovinami, tj. že si každý těží sám na sebe, v této hře těží suroviny prostě každé pole a o surovinách se hlasuje. Tj. hráči se domlouvají v závislosti na vlivu v dané lokalitě, který jim přináší jejich počet sídel a síle "hrdinů" v témže místě.

Na plánu se mohou pohybovat až 3 typy "hrdinů", z nichž každý má jiné možnosti. Hra nabízí velké množství kombinací, jak dosáhnout vítězství, a tím se stává velmi dobře "znovuhratelnou".

Ve hře je opět značně vyregulovaná náhoda, což je jedině ku prospěchu věci, poněvadž teprve pak se ukáže, kdo je opravdový stratég a taktik. J. Délka hry se pohybuje od 1 do 2 hodin.

Na této hře je nádherné, že do poslední chvíle nikdo neví přesně kolik kdo má bodů, tudíž se nemohou ke konci hry spiknout proti potenciálnímu vítězi, jak tomu často bývá například u hry Osadníci z Katanu.

Tuto hru mohu doporučit každému správnému stratégovi, který nemá zrovna čas posouvat své jednotky v nějaké časově náročné strategii.
MOTTO:
Kdo si hraje, nezlobí!

Děkujeme

Logo Studentské unie
Logo ČVUT
Logo FSP
Logo Mensa
Logo Paluba
Logo klubu Silicon hill
Logo klubu IAESTE
Logo klubu Čajovna
Logo Svět deskových her
Logo MINDOK
Logo Albi
Logo REX
Logo Trapcatch
Logo Hrajeme
© STOH - klub STOlních Her
2004-2019, Zájmový klub Studentské unie ČVUT
Všechna práva vyhrazena

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.